منو

جمعه, 10 تیر 1401 - Fri 07 01 2022

http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.sam1kh-is-127.jpglink
http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.324165464kh-is-127.jpglink
http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.sitekh-is-127.jpglink
http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.mehrkh-is-127.jpglink
«
»

کانونهای فرهنگی هنری

  • 1
  • 2

افتتاح دومین دوره نمایشگاه کتا…

افتتاح دومین دوره نمایشگاه کتاب دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

دومین دوره نمایشگاه کتاب دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با حضور رئیس و هیات رئیسه دانشگاه در دانشکده علوم پایه افتتاح شد. این نمایشگاه با هدف ترویج  فرهنگ کتابخوانی  و افزایش...

همایش نگاهی دوباره به ماه برگز…

همایش نگاهی دوباره به ماه برگزار شد

کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با برگزاری اولین همایش خود تحت عنوان "نگاهی دوباره به ماه" اهداف یکساله خود را اعلام کرد.در این نشست، جناب...

انجمنهای علمی

  • 1
  • 2

دهمین جشنواره درون دانشگاهی حر…

دهمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت آغاز به کار کرد

جشنواره درون­ دانشگاهی حرکت با اهداف زیر از امروز آغاز به کار کرد: - شناسایی انجمن­های علمی دانشجویی موفق و تقدیر از فعالان این انجمن­ها - انعکاس فعالیت‌های الگو و موفق - ایجاد تحرک توأم با...

آشنایی با شخصیت علامه محمد هاد…

آشنایی با شخصیت علامه محمد هادی معرفت

انجمن علمی علوم قرآن و حدیث برگزار می کند: نشست علمی آشنایی با شخصیت علمی علامه محمدهادی معرفت رهبا حضور حجت الاسلام محمدباقر معرفت3 اسفند 95/ ساعت12-10سالن اجتماعات دانشکده علوم...

A+ A A-

تحلیل و بررسی دستاوردهای بیانیه سوئیس(لوزان) در دانشگاه برگزار شد

انجمن علمی سیاسی دانشگاه روز دوشنبه 24 فروردین "کرسی آزاد اندیشی با موضوع "تحلیل و بررسی دستاوردهای بیانیه سوئیس"، با حضور دکتر صادق زیباکلام، استاد دانشگاه تهران و محمودعباس‌زاده مشکینی، کارشناس مسائل استراتژیک در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه برگزار کرد.

صادق زیباکلام در ابتدای این نشست، در مورد بیانیه سوئیس گفت: اگر امروز من از توافق هسته‌ای دفاع می‌کنم به دلیل این است که معتقدم این توافق، کشور را می‌تواند از چاه ویل انرژی هسته‌ای نجات دهد.

استاد دانشگاه تهران ادامه داد: دستاورد امروز تیم هسته‌ای ما، بسیار شبیه به کاری است که آیت الله هاشمی در زمان جنگ انجام داد و امام را مجاب کرد با امضای قطعنامه ۵۹۸ به جنگ پایان دهد.

این استاد دانشگاه معتقد است: متاسفانه تا امروز در برخی از مسائل مهم کشور تنها نظام متکلم وحده بوده و نخبگان، نویسندگان و دانشگاهیان نتوانسته‌اند اظهار نظر کنند. من معتقدم این وضعیت به هیچ عنوان به سود منافع ملی نیست.به گفته این فعال سیاسی، زمانی که سفارت آمریکا اشغال شد، تنها صدای نظام وجود داشت و امکان ابراز نظر متفاوت این دیدگاه وجود نداشت.

زیباکلام در توضیح پیشینه ماجرای هسته‌ای ایران گفت: موضوع فعالیت هسته‌ای ایران از سال ۸۲ و با افشای گزارش سازمان مجاهدین آغاز شد و تا پیش ازمذاکرات ژنو؛ یعنی آذر ماه سال ۹۲ تنها یک قرائت هسته‌ای از آن وجود داشت و آن‌هم تعریفی بود که نظام ارائه می‌داد.

او در بخش دیگری از سخنانش به مخالفان مذاکرات هسته‌ای که اشاره کرد و گفت: پس از توافق ژنو، جبهه پایداری در برابر توافق صف‌آرایی کرده‌اند؛ در واقع برای اولین بار اجازه داده شد، سیاست هسته‌ای کشور به نقد کشیده شود که این مساله نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است. هرچنداین گروه دلواپس با مخالفت با این مذاکرات درحقیقت شاخه ای را می‌برد که بر روی آن نشسته‌است.

زیبا کلام ادامه داد: این صف‌آرایی نشان داد که موضوع هسته‌ای یک امر قدسی و بت نیست و اگر سیاست های هسته ای دولت روحانی به نقد کشیده می‌شود، پس می‌توان سیاست های دولت احمدی نژاد را هم به چالش کشید. بنابراین پس از ۱۲ سال بهمنی در کشور رخ داد و افکار عمومی در جریان انرژی هسته‌ای قرار گرفتند.

او در بخش دیگری از سخنانش به تاریخچه فعالیت های هسته ای پس از انقلاب پرداخت و گفت: دردولت اصلاحات، فعالیت های هسته ای به صورت کج دار و مریز دنبال می‌شد و تلاش بر این بود که برنامه هسته‌ای ایران پیشرفت داشته باشد بدون اینکه حساسیت جهانی برانگیخته شود.

زیباکلام ادامه داد: اما از سال ۸۴ با روی کار آمدن دولت احمدی نژاد سیاست‌های هسته‌ای تغییر کرد تا آنجا که دولت دهم روند فعالیت‌های هسته‌ای دولت گذشته را خیانت دانست و برنامه هسته‌ای را با سرعت بیشتری ادامه داد.

او افزود: به دنبال این اقدام دولت، پرونده هسته‌ای ایران از شورای حکام به شورای امنیت در نیویورک رفت؛ اما دولت همچنان به رویکرد خود ادامه داد؛ فردو تکمیل شد و تعداد سانتریفیوژها به ۱۹۰۰۰ افزایش یافت.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران معتقد است: دلیل اصلی مخالفت و نگرانی غرب از برنامه هسته‌ای ما این ا‌ست که هر کشوری بتواند اورانیوم را تا ۳ درصد غنی کند، می‌تواند این میزان را تا ۹۹ درصد ارتقاء داده و بمب اتم بسازد. او ادامه داد: پاسخ ایران به این نگرانی ها چنین بوده که ما به دنبال بمب اتم نیستیم؛ اما با این وجود ایراد کار اینجاست که ما متعهد شده ایم اسرائیل را نابود کنیم و در این راستا به حزب الله و حماس سلاح ارسال می‌کنیم.

زیبا کلام تاکید کرد: احمدی‌نژاد از مساله هسته‌ای برای مبارزه علیه غرب استفاده کرد؛ اما سیاست دولت جدید این نیست که از موضوع هسته‌ای بهره‌برداری سیاسی نماید؛ بلکه تمام هم و غم تیم مذاکره کننده هسته‌ای این است که اعتمادسازی کند.

صادق زیبا کلام:مذاکره هسته ای کشور را نجات می‌دهد

محمود عباس زاده : آمریکا زیر قول خود می‌زند

محمود عباس زاده مشکینی هم که در کارنامه کاری او استانداری ایلام، معاون سیاسی اردبیل و مدیرکل سیاسی وزارت کشور دولت دهم به چشم می‌خورد در پاسخ به صحبت‌های صادق زیباکلام گفت: ایران اسلامی همیشه در حال مذاکره با کشورهای مختلف بوده است؛ زیرا اعتقاد و ملت ایران عقلایی و بر مبنای اصول دموکراتیک است. ملتی که انقلاب کرده و هدفش توسعه و پیشرفت است با دنیا سر جنگ ندارد و قصد دارد که در عین وابسته نبودن با دیگر کشورها، تعامل و روابط سازنده داشته باشد.

او ادامه داد: در ادامه همین سیاست مذاکره، کشوراز ۱۸ ماه قبل به این نتیجه رسید که کمی پرده‌ها کنار رفته و به طور مستقیم با آمریکاییها مذاکره شود؛ یعنی شرایط سیاسی کشور به گونه ای فراهم شد که دولت منتخب وارد فاز مذاکرات مستقیم شود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور احمدی نژاد با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای دولت متبوع خود عنوان کرد: در دوره آقای لاریجانی، غرب بحث پاسخگویی ایران به ۵ سئوال آژانس را مطرح کرده بود و وعده داده بود که اگر آژانس پاسخ این ۵ سئوال را دریابد پرونده هسته ای ایران در روند عادی خود قرار خواهد گرفت؛ اما دیدیم که پس از رفع ابهام پیرامون این ۵ سئوال آن‌ها برخلاف وعده صریح خود بحث لب تاپ حاوی اطلاعات هسته ای را پیش کشیدند.

عباس زاده با اشاره به بیانیه سوئیس گفت: در این دوره از مذاکرات فقط یک بیانیه به شکل شفاهی صادر شد که سوال‌های زیادی را برای کارشناسان مطرح کرده است.او یادآور شد: پس از قرائت بیانیه از سوی وزیر امورخارجه ایران، وزارت خارجه آمریکا بیانیه ای با مهر و سربرگ این وزارتخانه منتشر کرده که در آن زاویه اختلاف و برداشت زیاد است. عباس زاده مشکینی معتقد است: تجربه ثابت کرده طرف مذاکره کننده روی کلمه به کلمه این بیانیه بهانه سازی خواهد کرد.او گفت: برخی از نکات این بیانیه جای نگرانی دارد و برای کشورمان مسئله ایجاد می‌کند، هر قانونی که در صحنه بین الملل تصویب می‌شود دارای ضمانت اجرایی و باید عملیاتی شود.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور دولت گذشته در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ضامن اجرای هر قانونی در جهان قدرت و زور است در این جا نیز طرف حساب ما آمریکایی است که به توهم خود ابر قدرت جهانی است و مجلس سنای آن می تواند رئیس جمهور را مجاز به لغو قطعنامه های شورای امنیت کند. در این بین جا دارد از تیم مذاکره کننده سئوال شود که اگر آمریکا زیر قول و قرار خود بزند در آن صورت تکلیف چه خواهد بود. امروز مصوبات شورای امنیت سازمان ملل هم طبق قانون فدرال آمریکا نوشته شده که می‌توانند آن را لغو کنند.

این کارشناس سیاسی ادامه داد: تا به امروز فکت شیت ایران منتشر نشده است و در بیانیه آمریکایی نیز نه حق غنی سازی ایران به رسمیت شناخته شده و نه برداشته شدن تحریم‌ها آمده است و اثری از کلمه لغو و تعلیق نیست؛ بلکه تخفیف تحریمی تاکید شده است. آقایان مسئول می‌گویند این موضوع مقدمه ای‌ است برای توافق تیرماه که ما هم امیدواریم در توافق نهایی مسائل به نفع ایران پایان بپذیرد.

عباس زاده مشکینی براین باور است که انرژی هسته ای با ایجاد بازدارندگی امنیتی، ثبات و صلح ایجاد می‌کند و این رویکرد زمینه ساز پیشرفت اقتصادی است.دراین نشست، مناظره کنندگان به پرسش‌های اساتید و دانشجویان پاسخ دادند.

تشکلهای اسلامی و فوق برنامه

اطلاعیه شماره 2  سی‌ودومین دوره مسابقات قرآنی دانشجویان مناطق 3 و 4 کشور

اطلاعیه شماره 2 سی‌ودومین دوره مسابقات قرآنی دانشجویان مناطق 3 و 4 کشور

اطلاعیه شماره 2 سی‌ودومین دوره مسابقات قرآنی دانشجویان مناطق 3 و 4 کشور در بخش آوایی محل...

لیست نفرات برگزیده در رشته‌های قرائت ترتیل و تحقیق سی‌ودومین دوره مسابقات قرآنی دانشجویان

لیست نفرات برگزیده در رشته‌های قرائت ترتیل و تحقیق سی‌ودومین دوره مسابقات قرآنی …

  لیست نفرات برگزیده در رشته‌های قرائت ترتیل و تحقیق سی‌ودومین دوره مسابقات قرآنی دانشجویان مناطق...

برنامه زمان‌بندی سی‌ودومین دوره مسابقات قرآنی دانشگاههای مناطق سه و چهار کشور

برنامه زمان‌بندی سی‌ودومین دوره مسابقات قرآنی دانشگاههای مناطق سه و چهار کشور

  برنامه زمان‌بندی سی‌ودومین دوره مسابقات قرآنی دانشگاههای مناطق سه و چهار کشور  به میزبانی دانشگاه بین‌المللی...

جشن انقلاب برگزار شد

جشن انقلاب برگزار شد

جشن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی روز پنج شنبه 21 بهمن ماه در تالار اجتماعات مرکزی...

انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی برگزار می گردد

انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشجویی برگزار می گردد

اطلاعیه برگزاری انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات  دانشجویی در کمیته ناظر بر نشریات   با توجه به ثبت...

آغاز ثبت نام سی و دومین دوره مسابقات قرآنی دانشجویی

آغاز ثبت نام سی و دومین دوره مسابقات قرآنی دانشجویی

جهت ثبت نام به واحد فوق برنامه معاونت فرهنگی و اجتماعی واقع در ساختمان شهید...

تریبون آزاد “چرا دخانیات؟!” در دانشگاه برگزار شد

تریبون آزاد “چرا دخانیات؟!” در دانشگاه برگزار شد

به همت تشکل جامعه اسلامی دانشجویان تریبون آزاد چرا دخانیات مقابل دانشکده علوم اجتماعی برگزار...

آغاز ثبت نام چهارمین دوره آموزش سرپرستان اردوهای دانشجویی

آغاز ثبت نام چهارمین دوره آموزش سرپرستان اردوهای دانشجویی

ثبت نام چهارمین دوره آموزش سرپرستان اردوهای دانشجویی آغاز شد.   – متقاضیان می بایست فاقد هرگونه...

همایش شناخت جبهه استکبار برگزار شد

همایش شناخت جبهه استکبار برگزار شد

علی باقری عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای سخنران درهمایش شناخت جبهه استکبار و...

دعوت به شرکت جامعه دانشگاهی در راهپیمایی روز  ۱۳ آبان ماه

دعوت به شرکت جامعه دانشگاهی در راهپیمایی روز ۱۳ آبان ماه

  دعوت به شرکت جامعه دانشگاهی در راهپیمایی روز  ۱۳ آبان ماه زمان :پنج شنبه _ساعت...

قبل بعدي

جشنواره ها و مسابقات

  • 1
  • 2

اولین جشنواره ملی کرسیهای آزاد اندیشی

اولین جشنواره ملی کرسیهای آزاد اندیشی

  زمان برگزاری پاییز 1395      

جشنواره شعر رضوی

جشنواره شعر رضوی

جشنواره شعر رضوی تمدید شد  

معاونت فرهنگی

معاونت فرهنگی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

تلفن: 02833901489

فکس:02833901470

آدرس: قزوین، بلوار دانشگاه، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، ساختمان شهید احمدی روشن

گالری


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید