منو

دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 - Mon 05 21 2018

http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.sam1kh-is-127.jpglink
http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.324165464kh-is-127.jpglink
http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.sitekh-is-127.jpglink
http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.mehrkh-is-127.jpglink
«
»
A+ A A-

همایش ورودی های جدید در دانشگاه برگزار شد

در ابتدای مراسم، دکتر نائینی، رئیس دانشگاه ضمن تبریک  آغاز سال تحصیلی جدید و نیز خوشامدگویی  به دانشجویان جدید الورود دانشگاه بیان داشت: به دانشگاه حضرت امام خوش آمدید. دانشگاهی که به نام رهبر کبیر انقلاب مزین است در دوران فعالیت خود پیشرفت های قابل توجهی در بحث کمی و کیفی و رفاهی داشته و این مسیر را با جدیت با تربیت شما دانش پژوهان ادامه می دهد.

وی افزود:امروز بحث توسعه و نهضت علمی در دستور کار دانشگاه هاست. دانشگاه های نسل سوم و چهارم باید در راستای تقویت ایده های خلاقانه و تقویت خلاقیت دانشجویان در رشته های تحصیلی و آموختن مهارت های کارآفرینی برای ایجاد کسب و کارهای جدید حرکت کنند.

دکتر نائینی افزود: توجه به کارآفرینی و تبدیل شدن دانشگاه­ها از محوریت دانش و علم صرف بسوی کاربردی و کارآفرینی در دستور کار دانشگاه­ها باید قرار گیرد. تلاش ما بر این است که بتوانیم محیطی پر نشاط با امکانات علمی-پژوهشی و رفاهی مناسب را برای شما عزیزان فراهم نماییم تا شما در کنار هم در فضایی از پویایی و نشاط کسب علم نموده و وارد عرصه عمل و کسب و کار شوید و با دستی پر از دانستنی­ها و تجربه و خاطره فارغ التحصیل شوید.

وی همچنین با تبریک به خانواده ­های دانشجویان اظهار داشت: خانواده­ هایی که با زحمت و نگرانی­ های فراوان امروز شاهد ورود شما به دانشگاه هستند ، آرزوی توفیق و پیروزی در تمام مراحل زندگی برای فرزندانشان دارند.متقابلاً هم باید به شما تبریک بگویم که چنین خانواده­ای دارید. باید قدر آنان را بدانید و همیشه سپاسگزار آنان باشید.

دکتر نائینی در پایان بیان داشت:امروز شما وارد یک خانواده بزرگ شده ­اید. خانواده دانشگاه، اساتید محترم، دوستان خودتان و کارمندان شریف دانشگاه و باید در یک محیط صمیمی به تلاش خود جهت کسب علم و معرفت بکوشید. انتظار داریم در محیطی آرام با جدیت در علم آموزی، معرفت آموزی کوشا باشید. منضبط باشید. آیین نامه ­ها و قوانین دانشگاه را که یک مکان مقدس است رعایت نمایید تا دینمداری و فرهنگ اسلامی را در دانشگاه تقویت و نهادینه کنیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین زارعی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به موضوع پیشرفت علمی فضای دانشگاه ها بیان داشت: این شما دانشجویان هستید که می توانید یک دانشگاه را از لحاظ علمی قدرتمند سازید و دانشجویان برای اینکه بتوانند افق های بلندی را طی کرده و به مقامات علمی برسند باید به مسئله علمی اهتمام بورزند.

وی افزود:باید برای موفقیت در این مسیر تصمیم جدی داشته و هدف خود را تعیین کنید زیرا پیشرفت و درخشندگی علمی دانشگاه در دستان شماست..

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه حضور و مشارکت دانشجویان در مسائل فرهنگی را نیز مهم برشمرد و گفت: شما دانشجویان با حضور  در مسائل فرهنگی دانشگاه  یک فرهنگ دینی و انقلابی را رقم می زنید که باعث می شود پویایی و نشاط دانشگاه حفظ شود و باید در کنار پیشرفت علمی در حوزه فرهنگی و دینی نیز تلاش کنید.

حجت الاسلام والمسلمین زارعی اظهار داشت : دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به روی همه دانشجویان با گرایش و سلایق سیاسی مختلف باز هست و ما با هرنوع گرایش سیاسی از دانشجویان استقبال می کنیم  زیرا اعتقاد ما بر این است که در راستای رشد بینش سیاسی در دانشگاه دانشجویان با نگرش های سیاسی مختلف در چارچوب قوانین فعالیت داشته باشند.

وی افزود: رسالت ما گسترش فضای معنوی و رشد فضایل اخلاقی هست و باید شما دانشجویان خداشناسی و اخلاق مداری را در دانشگاه جدی بگیرید چه در خوابگاه چه در ارتباط با همدیگر و چه در رابطه با استاد و اگر در دوره کارشناسی در این زمینه خود را محکم کنید در دوره های بعدی موفقیت بیشتری خواهید داشت.

در ادامه معرفی حوزه روابط عمومی و وظایف این حوزه و تشریح راه های ارتباطی بین دانشجویان و حوزه روابط عمومی توسط کارشناس روابط عمومی صورت گرفت و سپس دکتر فریدونی به نمایندگی از مدیریت مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه به اهمیت موضوع کسب و کار و کارآفرینی و ایده پردازی در دانشگاه پرداخت وی با اشاره به اینکه مواجه با  انقلاب  کارآفرینی هستیم بیان داشت: در انقلاب کارآفرینی جوامع به دنبال کارآفرینی  و کسب پول و ثروت بوده که اشتغالزایی یکی از دستاوردهای کارآفرینی هست.

در ادامه دکتر برزگر به معرفی معاونت آموزشی و حوزه های این معاونت پرداخت و وجود تفکر انتقادی، کارآفرینی و ایده پروری و خلاقیت را بسیار مهم دانست که در محیط دانشگاه محقق می شود.

همچنین دکتر طاهری، معاون دانشجویی دانشگاه با اشاره به اهمیت علم و دانش و عملکرد حوزه دانشجویی به معرفی این حوزه پرداخت و گفت: بسیاری از امور دانشجویان از جمله خوابگاه و اسکان، خدمات دانشجویی، تغدیه و .. به این حوزه مرتبط هست که در خدمت دانشجویان هستیم.

دکتر خانکی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز به معرفی حوزه های این معاونت در بخش کتابخانه مرکزی و بخش فناوری اطلاعات پرداخت.دکتر بیات، معاون بین الملل دانشگاه نیز با اشاره به بین المللی بودن دانشگاه گفت: این دانشگاه با داشتن دانشجویان غیر ایرانی و حضور در مجامع بین المللی در حوزه بین الملل فعالیت می کند و به دنبال این هستیم با تقویت زبان انگلیسی و تبادل دانشجو با دیگر کشورها در برخی از مقاطع و رشته ها در راستای تبادلات و ارتباطات بین المللی فعالیت کنیم .

همچنین نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان برگزار شده و مدیران حوزه های دانشجویی، آموزشی، اداره بهداشت و درمان، مشاوره ، تربیت بدنی ، کتابخانه مرکزی و فناوری اطلاعات و حوزه فرهنگی ضمن معرفی حوزه های مرتبط به سئوالات دانشجویان پاسخ دادند.

جشنواره ها و مسابقات

  • 1
  • 2

اولین جشنواره ملی کرسیهای آزاد اندیشی

اولین جشنواره ملی کرسیهای آزاد اندیشی

  زمان برگزاری پاییز 1395      

جشنواره شعر رضوی

جشنواره شعر رضوی

جشنواره شعر رضوی تمدید شد  

معاونت فرهنگی

معاونت فرهنگی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

تلفن: 02833901489

فکس:02833901470

آدرس: قزوین، بلوار دانشگاه، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، ساختمان شهید احمدی روشن

گالری