منو

جمعه, 10 تیر 1401 - Fri 07 01 2022

http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.sam1kh-is-127.jpglink
http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.324165464kh-is-127.jpglink
http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.sitekh-is-127.jpglink
http://farhangi.ikiu.ac.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/picture.mehrkh-is-127.jpglink
«
»
A+ A A-

همایش شناخت جبهه استکبار برگزار شد

علی باقری عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای سخنران درهمایش شناخت جبهه استکبار و روند شناخت جبهه حق گفت: در بحث هسته ای سه عرصه حقوق ، دستاوردها و منافع وجود دارد و آن چه که قابل مذاکره باشد فقط منافع ملت است.

در این همایش که روز دوشنبه 17 آبان ماه در دانشگاه برگزار شد، عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای بیان داشت:تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری طی یک سال اخیر بر لزوم پای‌بندی به روحیه انقلابی در عرصه‌های مختلف اجرایی، سیاست‌گزاری قضایی و حوزوی نشانگر اهمیت این موضوع است که البته این رویارویی مختص زمان حاضر نیست و در طول سال‌های پس از پیروزی و حتی پیش از انقلاب نیز تقابل دو جریان انقلابی و غیر انقلابی با نشیب و فرازهایی وجود داشته است.

وی افزود:از این رو مقام معظم رهبری تاکید دارند تا روحیه انقلابی در عرصه‌های مختلف جلوه‌گر شود و موتور محرک کشور صرفا با روحیه انقلابی سرعت می‌یابد.

عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای سابق تاکید کرد: از آنجا که هر موضوعی در فرآیند عینیت یافتن، نیازمند گذر از سه مرحله “شناخت”، “تصمیم” و “اقدام” است، عقلانیت در جریان انقلابی عمیق‌تر و قابل اتکاتر از تفکر غیرانقلابی است زیرا عقلانیت در تفکر انقلابی ریشه در دیانت داشته و از این رو جریان انقلابی را جامع‌نگرتر و ژرف‌اندیش‌تر می‌سازد.

وی افزود: شاخص در شناخت موضوع‌ها و پدیده‌ها در تفکر انقلابی”بصیرت” است، این در حالی است که در تفکر مدعیان عقل‌گرایی “فهم عرفی” مدرک و مبناست چرا که آنها مبانی دینی را در حیات اجتماعی موثر و قابل اتکا نمی‌دانند.

علی باقری افزود: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند از ویژگی‌های انقلابی بودن تقوای دینی و سیاسی است و تقوای دینی را می‌توان به تقوای فردی تعبیر کرد که جزو الزامات یک انسان مومن است.

وی ادامه داد: تقوای سیاسی که در جامعه دینی معنا پیدا می‌کند نیز به معنای تقوای حاکمیتی است و منظور از تقوای حاکمیتی این است که بسیاری از اموری که بر یک فرد عادی مباح و حلال است، به محض اینکه آن فرد به حاکمیت در نظام اسلامی برسد بر او حرام می‌شود.

باقری افزود:دنیاگریزی یکی از الزامات انقلابی‌گری است و دنیا طلبی یکی از آفات انقلابی‌‍گری است و منظور از دنیاطلبی دزدی و اختلاس نیست بلکه تجملات و تشریفات از مصادیق دنیا طلبی محسوب می‌شود.

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای خاطرنشان کرد: از این رو نمی‌توان هم وابستگی و دلبستگی دنیوی را حفظ کرد و هم انقلابی ماند! و بر همین اساس است که عده‌ای با تفکر انقلابی مخالفت کرده و آن را به تندروی و افراط‌گرایی متهم نموده و خود را عقل‌گرا قلمداد می‌کنند،چرا که آنها قدرت رهایی خود از دلبستگی دنیا را ندارند.

باقری در ادامه بصیرت ، ایمان و جسارت را از عوامل  پیروزی انقلاب اسلامی ذکر کرد و گفت : مقابله با آمریکایی ها درعراق و سوریه هم از ثمرات تصمیم های انقلابی است .

وی دنیا گرایی را  از آفت های مهم سست کننده  تفکر انقلابی دانست.استاد دانشگاه امام صادق (ع) تاکید کرد: مسئولین و حاکمان جامعه باید علاوه بر تقوای دینی ، تقوای سیاسی هم داشته باشند.

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای افزود:  سابقه افراد برای گرفتن مسئولیت، زمانی ارزشمند است که جلوه ها و نمودهای آن برای حیات اجتماعی و سیاسی موجود باشد .

 

جشنواره ها و مسابقات

  • 1
  • 2

اولین جشنواره ملی کرسیهای آزاد اندیشی

اولین جشنواره ملی کرسیهای آزاد اندیشی

  زمان برگزاری پاییز 1395      

جشنواره شعر رضوی

جشنواره شعر رضوی

جشنواره شعر رضوی تمدید شد  

معاونت فرهنگی

معاونت فرهنگی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

تلفن: 02833901489

فکس:02833901470

آدرس: قزوین، بلوار دانشگاه، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، ساختمان شهید احمدی روشن

گالری


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید